„CIVILEK HATÁROK NÉLKÜL” ezt volt a címe a Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ és az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark közös rendezvényének, melyet a Nemzeti Összetartozás jegyében tartottak június 2-án, pénteken. A szervezők célja az volt, hogy rendezvénnyel is ráirányítsák a figyelmet a civil szervezetek munkájára és arra a szerepvállalásra, amellyel hozzájárulnak a nemzet határokon átnyúló egyesítéséhez.



A magyar állam
bölcsőjeként számon tartott helyre, határon innen és túlról mintegy 150 vendég érkezett. Ezen az eseményen adták át a díjakat és elismerő okleveleket az Év Civil szervezete és az Év adományozója pályázat résztvevőinek, olyan civil együttműködéseket mutattak be, amelyek erősítik a nemzet összetartozását és civil szakemberek bevonásával kerekasztal beszélgetést szerveztek a határon átnyúló kapcsolatok témájában. A résztvevők csatlakoztak a Kézfogás kihíváshoz is, az ópusztaszeri Szent Miklós Katolikus Általános Iskola diákjainak egy szív formában énekelve fejezték ki a magyarsághoz tartozás nagyszerű érzését.
Az Év Csongrád- Csanád Vármegye Civil Szervezete díjakat Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes, és Dr. Kecskés Péter a Miniszterelnökség Civil Kapcsolatok és Társadalmi Konzultáció Főosztályának vezetője adták át.

Az Év adományozója díjat a Makkosházi Közösségi Kert programot fenntartó,
a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. kapta, a díjat Kinyó Pál, a Makkosházi Közöségi kertek koordinátora vette át.
A szakértő zsűri idén is három szervezetnek ítélte oda az Év Csongrád-Csanád Vármegyei Civil szervezete díjat és az ezzel együtt járó 50 ezer forintos vásárlási utalványt.

Szintén ugyanezt az elismerést kapta a hódmezővásárhelyi
Kankalin Néptáncegyüttes . A díjat Forrainé Kószó Gyöngyi, az együttes vezetője vette át.


A Kézfogás című dal közös éneklése után, amely a nemzeti összetartozás himnusza lett az utóbbi években a Látogatóközpontban folytatódott a szakmai program.
Folytatás a következő bejegyzésben.