Csáki Béla, a vármegyei közgyűlés alelnöke is, aki elmondta: vármegyénkben csaknem 2700 civil szervezet működik, amelyeknek a vármegyei önkormányzat is igyekszik támogatást nyújtani
A több mint tíz éve megkezdett, civileket segítő, térítésmentes szolgáltatásunkat új helyen végezzük idén januártól: az új irodánk bemutatásán részt vett Szalay-Bobrovniczky Vince civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár is.
A politikus elmondta, évről évre növekszik a civil szervezetek által pályázható forrás keretösszege. A legjelentősebb hazai forrás, a Nemzeti Együttműködési Alap kerete idén átlépte a milliárd forintot, jövőre pedig valószínűleg meghaladja majd a milliárdot. Ebbe az alapba kerülnek azok az SZJA egy százalékok is, amelyekről az állampolgárok nem rendelkeznek.
Hozzátette: a 19 vármegyei és egy fővárosi civil központ működésének célja az, hogy pályázati forrásokhoz segítse, szakmai ismeretek nyújtásával támogassa a közjó érdekében munkálkodó, változatos tevékenységeket végző önszervezőket.
Kiemelte: elégedett az itteni civil központ munkájával, mert a vármegye országosan a , helyen végzett a pályázati források lehívásában.
A helyettes államtitkár arról is beszélt, hogy hazánkban jelenleg három egyetemen oktatják a "civil tudományt", és ha eredményes lesz a Szegedi Tudományegyetem vezetőivel folytatott tárgyalása, akkor a civil szeminárium hamarosan itt is beindulhat.
Az ünnepségen részt vett Mihálffy Béla országgyűlési képviselő, aki a társadalmunk egyik alapkövének nevezte a civil közösségeket, amelyeknek példaértékű és elkötelezett munkáját közelről szemlélhette 12 éves kiskundorozsmai önkormányzati képviselői tevékenysége során.
Csáki Béla, a vármegyei közgyűlés alelnöke is, aki elmondta: vármegyénkben csaknem 2700 civil szervezet működik, amelyeknek a vármegyei önkormányzat is igyekszik támogatást nyújtani.
Holubán Csilla, a Szeged Járási Hivatal vezetője szintén nagyrabecsülését fejezte ki a civilek irányába, és a kormányhivatal további támogatásáról biztosította a civil szervezeteket és a központ munkáját.
Molnár Elvira, a központ működtetésével megbízott Tisza-parti Civil Közösségekért Egyesület elnöke elmondta: az új irodának otthont adó Mérey utcai irodaház előnye, hogy
tömegközlekedéssel és autóval is jobban megelőzhető, mint a korábbi Klauzál téri iroda és
közel vannak azok a hivatalok, hatóságok, akikkel a civilek is kapcsolatban állnak, mint például a Kormányablak, a NAV központi épülete és a Szegedi Törvényszék Cég és Civil Szervezetek Irodája.